Conti Synchromotion

Tomirtech 5 Novinka 5 Sortiment 5 Prenos sily 5 Conti Synchromotion
Conti Synchromotion
16.10.2023
Prvý skutočne nekonečný PU rozvodový remeň od Continentalu. Týmto doplnením výrazne rozširujeme náš štandardný sortiment remeňov, tak aby si zákazníci mohli kúpiť celé portfólio hnacích remeňov z jedného zdroja.

Spoločnosť Continental uvádza na trh novú generáciu polyuretánových (PU) rozvodových remeňov v produktovom rade Truly Endless – pod názvom Conti Synchromotion.

Conti® Synchromotion je možné vyrábať vo vlastných dĺžkach, čo zákazníkom poskytuje väčšiu flexibilitu dizajnu. Synchromotion je k dispozícii v jedenástich rôznych profiloch v dĺžkach od 1 500 do 14 500 mm, s maximálnou šírkou 100 mm. Na Conti® Synchromotion je možné privárať alebo naliepať povrchové vrstvy alebo nosiče.

Účinnosť na mieru: Synchromotion je možné vyrobiť v individuálnych – aj veľkých dĺžkach.

Synchromotion sa dá vyrobiť v individuálnych dĺžkach – na presný počet zubov.  To poskytuje zákazníkom väčšiu flexibilitu pri navrhovaní zariadení a dodatočnú voľnosť, napríklad pokiaľ ide o osové vzdialenosti. Otvára to nové perspektívy pre aplikácie, ktoré spoločnosť Continental doteraz nepokrývala. „Vďaka tomu môžeme našim zákazníkom ponúknuť podstatne väčší štandardný sortiment a teraz majú prístup ku kompletnému portfóliu produktov z jedného zdroja,“ zdôrazňuje Sascha Heyde, ktorý v spoločnosti Continental vedie produktový manažment pre priemyselné hnacie remene.

Conti Synchromotion – konštrukcia

Polyuretánové remene vystužené oceľovým lankom sa považujú za mimoriadne pružné, trvanlivé a  odolné voči oderu. Polyuretánový poťah zabezpečuje účinnejší prenos výkonu, ako je to v prípade iných materiálov.

 1. Termoplatstické polyuretánové zuby
 2. Napínací prvok z oceľového lanka
 3. Termoplastický polyuretánový podklad

Rôzne profily v plnej kompatibilite

Množstvo dostupných profilov umožňuje výmenu na už existujúcich zariadeniach. Rozmery sú plne kompatibilné s konkurenčnými výrobkami a nie sú potrebné žiadne úpravy. Synchromotion okrem toho ponúka všetky obvyklé výhody PU rozvodových remeňov Continental. To znamená spoľahlivý prenos výkonu, materiál PU odolný voči opotrebovaniu, nízku údržbu vďaka napínaciemu prvku z oceľového lanka s vysokou pevnosťou v ťahu, a taktiež možnosť aplikácie v náročných prostrediach.

Conti Synchromotion: technické špecifikácie

 • Z hľadiska prenosu výkonu, Synchromotion zodpovedá rozvodovému, taktiež nekonečnému remeňu Synchroflex PU.
 • Bifilárne vinutie oceľového napínacieho prvku (štandardne), kevlaru alebo nehrdzavejúcej ocele (v špeciálnych prípadoch) znižuje tendenciu odbiehania remeňa, čím sa optimalizuje presnosť polohovania.
 • Biely polyuretán, ktorý je optimalizovaný pre proces extrúzie, sa vyrába v špecializovanom zariadení Continental v Dannenbergu určeného na prípravu materiálov.

Spoločnosť Continental vyrába svoj PU vo vlastnej réžii, čo zaručuje konzistentnú a spoľahlivú kvalitu vďaka odborným znalostiam v oblasti PU.

 • Brúsená zadná časť pásu pre dosiahnutie vysokej presnosti
 • Odolný voči olejom podľa normy DIN 53428*
 • Odolný voči ozónu podľa normy DIN ISO 1431*
 • Odolnosť voči svetlu podľa normy DIN EN ISO 4892*

Dostupné rozmery

Dĺžka: 1 500 mm – približne 14 500 m
Šírka: 100 mm (možno rozrezať a dodať v štandardných šírkach v závislosti od profilu)

Dostupné profily

T5 T10 T20
AT5 AT10 AT20
HTD 5M 8M 14M
RPP 8M
H

Oblasti použitia

Synchromotion je vhodný pre dopravné a prenosové pohony v celom výkonovom rozsahu. Patria sem synchrónne dopravné systémy a dopravné zariadenia s posuvnými koľajnicami, ako aj polohovacie a reverzné pohony v lineárnej a regulačnej technike.

Najčastejšie sa používa v automobilovom, textilnom, sklárskom, keramickom alebo drevospracujúcom priemysle, ako aj v káblových spoločnostiach ako hnací alebo ťažný remeň, v tabakovom priemysle, triediacich linkách, robotike alebo obalovom priemysle.

Synchromotion_en.pdf

Product_overview.pdf

PRODUKTOVÝ MANAŽÉR (Prenos sily - reťaze, remene, technické plasty)

Kontaktný formulár

Máte otázku? Opýtajte sa nás!

  Kontaktný formulár

  Máte otázku? Opýtajte sa nás!

   NOVINKY