Prezentácia špirálových tesnení

Tomirtech 5 Novinka 5 Ostatné 5 TECH DAY 5 Prezentácia špirálových tesnení
blank
19.12.2017
V rámci zákazníckej podpory sme za účasti zástupcu spoločnosti Flexitallic odprezentovali spoločnosti MONDI SCP, a.s. inovatívne portfólio výrobcu, jedného z popredných svetových lídrov v oblasti tesnení a tesniacich materiálov.

Prezentácia špirálových tesnení v spoločnosti  MONDI SCP, a.s.

Spoločnosť ako prvá už v roku 1912 vyvinula špirálové tesnenie, ktoré je dnes bežne známe a používané v ťažších aplikáciách petrochemického priemyslu ako aj v segmente tesnenia pary.

Dnes na Slovensko prichádzame s inováciou tohto špirálového tesnenia. Opäť Flexitallic uvádza ako prvý na svete do pozornosti nové patentované špirálové tesnenie „Change gasket“. Zmena profilu použitého materiálu ako aj jeho dizajn zaručuje lepšiu tesniacu schopnosť a výbornú schopnosť odpruženia v prípade cyklických aplikácií. Nové laserové zváranie zaručuje tesneniu lepšiu mohutnosť. Tesnenie je už na pohľad silnejšie a stabilnejšie. Na jeho výrobu je možné použiť rôzne druhy nerezových ocelí a to v kombinácií nielen s grafitom ako tesniacim plnivom, ale aj s inovatívnymi materiálmi do vysokých teplôt ako sú Thermiculite 815 alebo Corriculite, ktoré sú na rozdiel od grafitu chemicky stabilné a odolávajú teplotám až do 1000° Celsia.

Nový názov tohto špirálového tesnenia od spoločnosti Flexitallic je Change gasket.

Výhody Change gasket:

  • Konštrukcia je robustnejšia ako u klasických špirálových tesnení
  • Tvarové zotavenie je veľmi vysoké
  • Tesnenia s mimoriadnou tesnosťou
  • Odolnosť voči stlačeniu, nie je potrebný vnútorný krúžok
  • Vhodné pre väčšinu prírub
  • Dostupné vo rôznych materiálových prevedeniach

Spoločnosť TOMIRTECH, s.r.o. v spolupráci so špičkovým výrobcom Flexitallic ponúka špičkové materiály ako aj výrobky. Reaguje tak na potreby meniacich sa požiadaviek našich zákazníkov. Inovatívne materiály vieme ponúknuť vo forme tesniacich dosiek ako aj vo forme špirálových a hrebienkových tesnení, upchávkových šnúr a tesniacej pasty.

NOVINKY