Epdm E 2441 – protipožiarna gumová fólia

Tomirtech 5 Novinka 5 Sortiment 5 Technická guma 5 Epdm E 2441 – protipožiarna gumová fólia
protipožiarna gumová fólia
20.10.2021
K dispozícii sú špecifické zmesi gumy EPDM, ktoré majú vlastnosti spomaľujúce horenie. Existujú aj niektoré možnosti nitrilu a neoprénu, ale vo väčšine prípadov sú oveľa drahšie.

EPDM E 2441 ohňuvzdorná guma ponúka vynikajúce vlastnosti voči poveternostným vplyvom a starnutiu, majú veľmi dobré rozsahy prevádzkových teplôt a môžu sa aj samy hasiť. Tieto výhody môžu často prevážiť malé dodatočné náklady na materiál v trvanlivých tovaroch, ako sú spotrebiče, ťažké zariadenia, výrobné stroje, vozidlá, zdravotnícke pomôcky alebo aplikácie na ochranu dýchania.Najlepšie materiály samy zhasnú, a to môže veľmi pomôcť, keď dôjde k najhoršiemu scenáru. Z funkčného hľadiska to znamená, že pružný plastový alebo gumový materiál môže držať plameň iba vtedy, ak je naň aktívne aplikovaný plameň.

Hneď ako sa odstráni zdroj tepla, výrobok prestane horieť. Jedinou horľavou vecou vo výrobku je často guma a plast, takže ak je možné niektoré alebo všetky premeniť na gumu spomaľujúcu horenie, potom je možné riziko katastrofického spálenia vo výrobku drasticky znížiť.  K dispozícii sú špecifické zmesi gumy EPDM, ktoré majú vlastnosti spomaľujúce horenie. Existujú aj niektoré možnosti nitrilu a neoprénu, ale vo väčšine prípadov sú oveľa drahšie.

Nový materiál má rovnaké dynamické vlastnosti ako prírodný kaučuk, ale súčasne spĺňa najvyššie protipožiarne predpisy podľa normy EN 45545 pre požiarnu ochranu.

Prílohy / EPDM E 2441 – Protipožiarna gumová fólia

PRODUKTOVÝ MANAŽÉR (Technická guma, technologické prostriedky)

Kontaktný formulár

Máte otázku? Opýtajte sa nás!

    Kontaktný formulár

    Máte otázku? Opýtajte sa nás!

      NOVINKY