Nová éra, nový názov: CONTI VX ADVANCE

Tomirtech 5 Novinka 5 Sortiment 5 Prenos sily 5 Nová éra, nový názov: CONTI VX ADVANCE
conti vx advance
23.04.2024
Klinové remene z EPDM určené na najvyššie výkony, známe doteraz ako CONTI-V FO PIONEER sa v rámci projektu CONTINUITY, ktorý má za cieľ globálne zjednotenie produktového portfólia spoločnosti Continental menia na CONTI VX ADVANCE.

V našom e-shope už pribudli tieto remene pod novým označením CONTI VX ADVANCE.

Klinové remene CONTI-V FO PIONEER, ktoré boli známe svojou modrou farbou, sú teraz vyrábané v novom čiernom prevedení a pod novým označením CONTI VX ADVANCE. Z technického aj výkonnostného hľadiska nedochádza k žiadnym zmenám. Materiály použité na výrobu týchto remeňov zostávajú nezmenené. Ako sme už spomínali v predchádzajúcej novinke na našej webovej stránke, v rámci projektu Continental CONTINUITY dochádza k zjednoteniu názvov a výkonnostných radov remeňov v celom portfóliu ContiTech.

CONTI-V FO PIONEER

V minulosti boli klinové remene CONTI-V FO PIONEER jediné z ponuky ContiTech, ktoré nevyužívali firemný dizajn, teda čiernu farbu gumy so žltou alebo bielou potlačou. V prípade nových remeňov CONTI VX ADVANCE dochádza v tejto fáze k výraznej vizuálnej zmene. Modré remene CONTI-V FO PIONEER a čierne remene CONTI VX ADVANCE majú úplne rovnaké vlastnosti. Nie je nutné meniť konštrukciu, spôsob montáže, nastavenie predpätia ani spôsob prevádzky. Použitím inej farby vonkajšieho krycieho textilu sa doteraz modré chrbty remeňov, ktoré sú pri nasadení v prevodoch najviac viditeľné, menia na čierne. Zmení sa aj dizajn ich potlače.

Rozšírená ponuka

Ponuka vyrábaných rozmerov sa rozširuje:
  • Všetky profily budú možné vyrábať až do dĺžky 6 850 mm (predtým maximálne 5 000 mm), čo zvyšuje možnosti ich aplikácie v prevodoch s najvyššími výkonmi aj v stovkách kW.
  • Budú pridané nové rozmery v profile 8VX.
Všetky profily budú dostupné na zákazku až do 6 850 mm.


História remeňov EPDM od spoločnosti ContiTech

Prvá generácia: CONTI-V FO PIONEER

Pred viac ako desiatimi rokmi, v roku 2013, sme získali prvé remene ContiTech FO PIONEER. V tom čase išlo o radikálny posun v možnostiach využitia klinových remeňov. Kľúčovou inováciou, ktorú vtedy spoločnosť Continental ako prvý výrobca klinových remeňov zaviedla, bolo využitie zmesi gumy EPDM. Táto syntetická guma na rozdiel od tradičných gumových materiálov ponúkla výrazne vyššiu odolnosť voči teplotám, až do 130°C.

Druhá generácia: CONTI-V FO PIONEER

Zavedenie druhej generácie remeňov CONTI-V FO PIONEER v roku 2018 predstavovalo ďalší dôležitý míľnik v portfóliu spoločnosti ContiTech.
Tieto inovované pásy majú optimalizovaný dizajn zubov, ktorý zabezpečuje flexibilitu aj pri použití externých napínacích kladiek. Boli vyrobené z odolnejšej, vláknami vystuženej zmesi EPDM. Výkon týchto remeňov sa zvýšil približne o 5,5 % v porovnaní s remeňmi prvej generácie. Špeciálne ťažné vlákna kompenzujú stratu predpätia vplyvom teploty počas prevádzky.
Tieto remene sú v mnohých aplikáciách považované za bez-údržbové. Nové zloženie materiálu EPDM ich tiež učinilo prvými klinovými remeňmi s nižším obsahom polycyklických aromatických uhľovodíkov (PAU/PAH), čím spĺňajú požiadavky na ochranu zdravia a životného prostredia aj pri dlhodobom používaní.
Pri nahradení existujúcich klasických klinových remeňov remeňmi CONTI-V FO PIONEER dochádza k významnej úspore energie.

Tretia generácia: CONTI VX ADVANCE

Nový klinový remeň CONTI VX ADVANCE bude využívaný podobne ako jeho predchodca CONTI-V FO PIONEER predovšetkým pri kompresoroch, stavebných strojoch, rozbrusovacích pílach, ventilátoroch, dúchadlách alebo čerpadlách. Tento remeň je navrhnutý pre prenos najvyšších výkonov a vyznačuje sa vysokou tepelnou odolnosťou. Spĺňa normy pre elektrickú vodivosť podľa ISO 1813 a je vyrobený s nižším obsahom polycyklických aromatických uhľovodíkov (PAU/PAH).

Články z kategórie: Prenos sily

PRODUKTOVÝ MANAŽÉR (Prenos sily - reťaze, remene, technické plasty)

Kontaktný formulár

Máte otázku? Opýtajte sa nás!

    Kontaktný formulár

    Máte otázku? Opýtajte sa nás!

      NOVINKY